Jdi na obsah Jdi na menu
 


TWIST ART

19. 2. 2009

Twist Art

Tisk Email
Touto technikou se dají vytvořit jednoduché dekorativní předměty. V převážné většině se jedná o kytičky. Na první pohled vypadají složitě, ale když to zkusíte, uvidíte, že to jde samo. Název Twist art pochází z Itálie a znamená twist = točit, art = umění. Základním materiálem je tenký papírový provázek (přírodní hedvábný papír). Po rozmotání vznikne 0,5-3 cm široký proužek papíru – záleží na šířce provázku. Rozmotáváním získáte jednotlivé okvětní lístky či listy, které se spojují a vznikají květiny. Twistartový provázek je barven smotaný pouze na povrchu, takže po rozmotání Vám vznikne melírovaný zmačkaný proužek, což vypadá moc pěkně. Provázek můžete rozmotat buď po celé délce (případně zastřihnout jednu stranu do požadovaného tvaru – viz obrázek), nebo nechat konce nerozmotané (a rozmotat pouze střed). Nerozmotaný úzký provázek se dá použít na tyčinky, pestíky a stonky.
Tento materiál se dá koupit v obchodech s výtvarnými potřebami, anebo v některých květinářstvích. Zde můžete zakoupit i silnější „rozmotaný“ provázek (asi 5 cm), který je jednobarevný, či vícebarevný. Cena smotaného provázku se pohybuje kolem 6 Kč/m. Twistartové kytičky můžete použít jako doplněk na pletené košíky (ať už z pedigu, nebo z papíru) a při balení dárků, dále na doplnění živé zeleně (břečťan).

Postup:

Provázek rozmotejte a případně vystřihněte (vnitřní okvětní lístky bývají o trochu kratší).
Pestíky vyrobte z nerozmotaného slabého provázku, na konci s uzlíkem, nerozmotaný slabý provázek bez uzlíků použijte na výrobu tyčinek a stonků.
Vázací drátek (stonek) omotejte rozmotaným zeleným provázkem, konec přilepte lepidlem.
Nakonec pro lesk můžete kytičky přelakovat lakem ve spreji nebo namočit květy do bílého rozhřátého vosku (květy budou krásně lesklé, ale mnohem křehčí).

 

zdroj:www.rucnivyrobky.eu

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář